Quantcast
Channel: Uued tooted - Photopointi ajaveeb
Viewing all 1036 articles
Browse latest View live

Eneloop akud ja laadijad nüüd Photopointis

$
0
0

eneloop-1

Inimesele, kes on otsinud endale korralikke taaslaetavaid akusid, ei ole Eneloop miski võõras nimi. Tegemist on Panasonicule kuuluva brändiga mis  jõudnud nüüd ka Photopointi lettidele.

Panasonic Eneloop akusid on kahes mõõdus ning kolmes tooteseerias: AA ning AAA mõõdus akusid on saadaval Eneloop Lite, lihtsalt Eneloop, ning Eneloop Pro seerias.

 

eneloop-lite-aku-aa-950-2bp-67836
panasonic-aku-eneloop-lite-aaa-550-2bp-67838

Panasonic Lite on kõige ökonoomsem seeria, mille tunned ära helesinise pakendi järgi. Tema mahutavus on küll teistest seeriatest madalam, ent hind on soodne ja laadimistsükleid on tal lausa 3000, seega läheb rohkem aega, enne kui temast saab pügi ning peab uue aku ostma. Selle üle rõõmustab nii sinu rahakott kui ka keskkond. Viimane rõõmustab ka selle üle, et kõik Eneloop akud, mitte ainult Lite seeria, on eellaetud päikeseenergia abil. Ning kord täis laetuna ja mitte kasutatuna hoiab Eneloop Lite energiat väga hästi, viie aasta möödudes kaotab ta iseeneslikult vaid 30% laengust. Eneloop Lite sobib hästi seadmetele, mis võtavad vähe, aga kogu aeg voolu, nagu juhtmevabad telefonid, puldid, kellad, väiksemad mänguasjad jne.

 

panasonic-aku-eneloop-aa-1900-4bp-67827
panasonic-aku-eneloop-aaa-750-4bp-67829

Eneloop sari ilma mingi lisanimeta on tumesinises pakendis ning on parim üldiseks kodukasutamiseks. Tema mahutavus on AAA puhul 750mAh ja AA puhul 1900mAh. Laadimiskordi on tal kuni 2100 (kujuta ette prügikasti kus on 2100 ühekordset patareid – see koorem jääb keskkonnal kandmata, kui kasutad taaslaetavat akut!) ning kord täis laetuna suudab temagi viie aasta pärast säilitada 70% laengust. See seeria on sobilik pardlitele, vererõhuaparaatidele, juhtmevabadele konsoolipultidele ja hiirtele, suurematele mänguasjadele, ja üleüldiselt igale poole, kus majapidamises AA või AAA vooluallikaid vaja läheb.

 

eneloop-pro-aku-aa-2450-4bp-67845
eneloop-pro-aku-aaa-900-4bp-67843

Eneloop Pro sari kannab elegantset musta pakendit ning on kõvasti steroide söönud. Tema mahutavus AAA puhul on 900mAh ning AA puhul 2450mAh. Laadimistsükleid on tal 500 ning ühe aasta möödudes kaotab iseeneslikult 15% laengust. See seeria on sulle sobilik, kui kasutad akusid iga päev, ka tööalaselt, väga palju voolu nõudvates seadmetes, nagu välklamp, kaamera, suurte mootritega patareitoitel seadmed ja muu säärane.

Panasonic Eneloop akudes kasutatav tehnoloogia võimaldab neil kesta seadmes kauem, kui mitmed sama nominaalmahutavusega konkurendid – paljud seadmed lülituvad automaatselt välja, kui vooluallika pinge langeb alla 1,1 voldi. Traditsioonilistes Ni-Mh akudes langeb pinge kasutuse käigus ühtlaselt, ent Eneloop akudes hoitakse pinget pikemalt üle selle piiri ning langeb alla 1,1 voldi alles siis kui aku juba peaaegu täiesti tühi on. Lisaks ei lase Eneloop aku ennast häirida külmast ilmast ning võimaldab pikalt töötada kuni -20 kraadise pakasega.

Panasonic Eneloop akude ja laadijate valiku Photopointis leiad siit.


Pentax XG-1 üritab vähendada peegelkaamerate ja kompaktkaamerate vahet

$
0
0

pentax-xg-1-avang

Ricoh esitles täna Pentax X-5 supersuumkaamera järglast Pentax XG-1. Disainilt on XG-1 segu vanemast X-5′st ning Pentax K-50 peegelkaamerast, kasutades mõlemale mudelile sarnast disainjoont. Samas mahutab see kompaktne korpus vajalikud ning ka vähemvajalikud funktsioonid, mida ühes (kompakt)kaamerast tahta võib. Suure 52× optilise suumiga objektiivi suumivahemik 35mm ekvivalendina on lausa 24-1248mm, selle taga 16 megapiksline tagantvalgustusega CMOS sensor. Kaameral on 1cm makrorežiim, mis lubab ka väga lähedalt pilti teha ning jälgiv teravustamine hoiab subjektid kaadris teravana. Pentaxi nimele kohaselt on kaameras ka keresisene värinastabilisaator, mis lihtsustab objektiivi pikemas asendis või hämaras talletada teravaid kaadreid. Lisaks salvestab XG-1 FullHD videoid 25/30 kaadrit sekundis ning seda saab teha ka efektifiltritega. Lisaks saab sarivõttes täismõõdus faile talletada 9 kaadrit/sek ning ka kiire sarivõttega 60 kaadrit sekundis VGA formaadis ja 30 kaadrit sekundis 4 megapikslises formaadis.

Olgugi, et kaamera on omas klassis ühe suurima suumiulatusega, on XG-1 osad parameetrid keskpärased. Kaamera taga on  3-tolline 460000 punktiga ekraan ning ainult 200000 punktiga elektrooniline pildiotsija. Lisaks on aku vastupidavus keskmine – CIPA testi järgi 240 kaadrit. Samas seda kompenseerib tema soodne hinnasilt – jaehind Euroopas on XG-1′l 299 eurot.

 

Olulisemad tehnilised andmed:

  • 16 megapiksline tagantvalgustusega CMOS sensor
  • 52× optiline suum (35mm ekvivalendina 24-1248 mm)
  • Sensori tundlikkus kuni ISO 3200
  • Sarivõte kuni 9 kaadrit sekundis
  • Integreeritud pildistabilisaator
  • FullHD videosalvestus
  • 11 stseeniprogrammi, 6 erinevat efektifiltrit videosalvestuse jaoks

 

Pentax XG-1 saabub müügile augusti teises pooles ning hinnaks saab 299 €

XG-1

X-G1_2

XG-1_3

XG-1_back

XG-1_side

XG-1_top

Ricoh pressiteade (inglise keeles).

Tamracilt terve virn uusi fotokotte nüüd saadaval

$
0
0

See kõlab ilmselt paraja hilbupoe reklaamiklišee moodi, ent Tamraci 2014 suvekollektsoon on nüüd saadaval! Oluline on aga see, et peegel- ja hübriidkaamera kottide valik laienes märgatavalt. Saabus kaks täiesti uut seeriat ning täienesid mõned varasemad.

Uuued seeriad on Apache ja Mirage

Apache-New-Slider1 

Apache kotid on rustilise välimusega, vastupidavad ning kerged mitmeotstarbelised küljekotid. Kotti on saadaval kolmes mõõdus, väikseim mahutab peegel- või hübriidkaamera 1-2 objektiiviga, suurim 3-4 (ka näiteks 70-200 f2,8) objektiiviga ning tahvelarvuti või väiksema sülearvuti. Kotid on vastupidavast purjeriidest ning põhja all on spetsiaalne kulumiskindel kate. Lisaks on tal lukuga tasku ees ning küljetaskud. Suurematel kottidel on aas reisikohvri käepidemele paigutamiseks ning võimalus koti katte kinnituskärtsud tagurpidi keerata, et metsas loomi hiilides või pulma pildistades hääletult objektiive vahetada.

Mirage-New-Slider

Mirage sari koosneb kahest seljakotist. Need kotid on kompaktsed, funktsionaalsed ja mugavad, ning sobivad liikuvale, sportlikule inimesele. Väiksem kott mahutab kaamera koos väiksema lisaobjektiivi ja välguga, suurem võimaldab kaasa võtta kuni kaks suuremat lisaobjektiivi. Mõlemal kotil on tasku tahvelarvuti jaoks ning omajagu ruumi isiklike asjade tarbeks. Kottidel on vöörihm täiendavaks stabiilsuseks ning kottide ette saab kinnitada statiivi. Kaamerale saab kiiresti ligi, lastes koti ühe õlarihma peal ettepoole ning võttes kaamera välja külje pealt. Kogu varustusele pääseb korraga ligi koti esiküljelt. Vihmakate on standardvarustuses.

Olulist täiendust said Aria ning Jazz seeriad.

Slider-Aria

Aria sari kuulutab sõja dogmale, mille järgi fotokotid peavad olema tõsised tehnikatarvikud, mis defineerivad oma sisu oma välimusega. Tegemist on naiselike fotokottidega, mis tegumoelt on käekoti moodi ning on saadaval mitmes värvitoonis. seerias on neli eri mõõtu kotti, millest väikseim mahutab hübriidi koos kahe objektiiviga ning suurim peegelkaamera koos kolme objektiiviga ning tahvelarvuti. Diskreetsesse disaini on peidetud mitmed lisataskud ning kasutatud on kvaliteetseid materiale.

4223-closed-347x360
4245-closedl-434x360
4281_cls_rt-333x360
4276_cls_rt-227x360

Jazz sari ei meenuta mulle küll hämarat, sigarisutsust ja viskilõhnalist keldriklubi, kus afroameeriklaste bändi sumedad kontrabassivõbinad ning saksofonitörtsatused su kõrvu masseerivad, vaid pigem spordiväljakul tippvormi poole püüdlevat hästi istuvas kvaliteetspordirtiietuses kergejõustiklast. Jazz sarjas on rohkem kotte kui ma detailselt kirjeldada jõuan, ent üldjoontes koosneb ta väikestest ühe kaamera ja objektiivi kottidest, kompaktsetest mitme objektiiviga kaamerakomplektide küljekottidest, täis-foto seljakottidest (mis on servast servani fototehnikat täis) ning kompaktsetest sling tüüpi fotokottidest, mil on üks diagonaalis rihm mis võimaldab kaamera kiiresti kätte saada ning ruumi ühele kaamerale ja natukesele isiklikele asjadele. See seeria sobib inimesele kes soovib võimalikult kompaktset lahendust oma fototehnika kaasaskandmiseks.

 

Tutvu uute tamraci fotokottidega Photopointi poodides!

Sony avalikustas FE PZ 28-135mm F4 G OSS videoobjektiivi

$
0
0

sony_28_135

 

Sony avalikustas FE PZ 28-135mm F4 G OSS videoobjektiivi e-bajonetile, mis on esimene täiskaadrile mõeldud objektiiv suumiga, mida saab juhtida kerelt. Disainitud eelkõige video tegijatele, sobib objektiiv väga hästi kaameraga A7S, mis võimaldab teha hea kvaliteediga 4K videot.

Uus objektiiv parandab ära kolm filmitegijate muret: Eemaldab objektiivi “hingamise” (vaatenurga muutumine) fokusseerimise ajal, fookuse muutumise suumimisel ja optilise telje liikumise suumimisel. Lisaks on objektiivil kolm erinevat rõngast fookuse, suumi ja ava muutmiseks.

Objektiivi suum on tehtud võimalikult vaikseks, mis on video jaoks määrava tähtsusega ja seda liigutab SSM mootor. Suumi kiirust on võimalik muuta vastavalt vajadusele ning loomaks võimalikult sujuvat töövoogu, saab autofookuselt manuaalfookusele ümber seadistada liigutades lihtsalt objektiivi fookusrõngast.

Objektiiv sobib ka APS-C mõõdus sensoritele, nagu on kaamerates a6000/a5100/NEX-EA50M, siis on fookuskauguse ekvivalent 42-202.5mm.

Müügile tuleb objektiiv talvel.

Allikas: dpreview.com

sony_1 sony_2 sony_3

Sigmalt ilmus kaks uut objektiivi 150-600mm F/5-6.3 DG OS HSM

$
0
0

sigma_150_600

 

Sigma avalikustas kaks uut objektiivi 150-600mm F/5-6.3 DG OS HSM. Üks on Sigma “Contemporary” tooteliinis ja teine “Sport” kategoorias. Mõlemad objektiivid on tolmu- ja pritsmekindlad ning nii esimene kui tagumine lääts on vett tõrjuvad. Disainilt on objektiivid erinevad – “Contemporary” on kompaktsem ning kergem. Optiline pildistabilisaator, mis on samuti mõlemal objektiivil olemas, on uuendatud ja lisati ka kiirendusmõõtur, mis aitab kaasa kui pildistatav objekt liigub kiiresti ning sellega on vaja kaasa vedada. “Sport” objektiiv on suunatud peamiselt professionaalsetele spordifotograafidele ja “Contemporary” on universaalsem, mida rõhutatakse väiksema ehitusega.

Lisatud on lüliti fookuskauguse lukustamiseks ükskõik, kui kaugele suumitud on. Uuendatud autofookus ja sigma “Hyper Sonic Motor” kindlustavad vaikse ja kiire autofookuse.

Andmaks aimu objektiivide mõõtudest, on sportversioon 12,1 x 28,9 cm ja kaalub 2,8 kilogrammi. Seevastu “Contemporary” versioon on 10,4 x 25,9 cm kuid kaalu pole veel avalikustatud. Sportversioon tuleb Sigma, Canoni ja Nikoni bajonettidele, “Contemporary” hakkab olema saadaval nendele lisaks veel ka Sonyle.  

Sama fookuskauguste vahemikuga objektiiviga on varasemalt tulnud välja Tamron, mis on saanud palju kõrgeid hindeid erinevates testides ja rõhutatud on tema hinda. Varsti selgub, kuidas Sigma objektiivid võrreldes Tamroniga hakkama saavad. Sigma pole objektiivide hinda veel avalikustanud.

Allikas: dpreview.com

 

 

G7 X – Canoni esimene 1″ sensoriga kompaktkaamera

$
0
0

g7x

 

Canoni esimene 1-tollise sensoriga kompaktkaamera on teie ees – G7 X. Kaks aastat on suure sensoriga kompaktkaameraid valitsenud Sony RX-100, nüüd on Canon valmistanud enda versiooni. Kaamera on suunatud nõudlikele pildistajatele, kes soovivad head kvaliteeti, kiiret kaamerat ja täielikku kontrolli kaamera üle. Täielik manuaalprogramm, RAW pildistamise võimalus ja võimas objektiiv pakuvad just seda. Suurel CMOS tüüpi sensoril on 20,1 megapikslit ja võimaldab ISO-tundlikkust 125-12800. Ekraani suurus on kolm tolli ja see on liigutatav 180-kraadi üles.  

Kõige tähtsam selle kaamera juures on Canoni poolt välja töötatud objektiiv, millel on 4,2x suum (24-100mm) ja samas muljetavaldav ava f1.8-2.8, mis lubab teravaid pilte ning samas ka suuremat kontrolli teravussügavuse üle. Autofookus on kiire tänu oma 31-punktilisele süsteemile, mis on üle kaadri laiali jaotatud. Sarivõtte kiirus on 6,5 kaadrit sekundis kõige kõrgema resolutsiooniga.

Funktsioonidest on olemas WiFi, mis lubab jagada ühe nupuga nutiseadmesse, milles on Canon iMAGEGATEWAY4 rakendus ja sealt edasi internetti. Loomulikult on olemas ka NFC tugi.  

1920×1080 resolutsiooniga video tegemise lihtsustamiseks ja paremaks kontrollimiseks on auto- ning manuaalfookuse ja säri seadmiseks puutetundlik ekraan, ketas tagaküljel ning objektiivi ümber olev sätestatav rõngas.

Pildistajatele, kes pole fotoentusiastid, aga siiski soovivad suurepärast pildikvaliteeti, on kaameral loomulikult täisautomaatsed programmid. Loomingulisemaks kasutamiseks on kaameras olemas erinevad võimalused piltidele panna peale filtreid – must-valge, retro ning saab teha ka HDR-pilti.

Kaamera  pakub konkurentsi Sony RX-100 III-le ning f1.8 – 2.8 ja 24-100mm objektiiv võimaldab pikemat fookuskaugust sama avaga, samas kui Sonyl on integreeritud pildiotsija ning videopool oluliselt tugevam. Sensori kohta siiski ollakse üpris veendunud, et see on täpselt sama mõlemad kaameral. Lõpuks on keegi teinud suurepärase kompaktkaamera konkureerimaks Sony RX-100-ga, mõlemal on omad eelised objektiivi, video või pildiotsija näol. 

Allikas: dpreview.com 

g7x_1 g7x_2 g7x_3

Panasonic Lumix LX-100 – järg suurepärasele LX-seeriale

$
0
0

LX100

 

Panasonicu LX-seeria kompaktkaamerad on alati olnud populaarsed oma keskmisest suurema sensori ja valgusjõulisema objektiivi tõttu. Viimane mudel LX7 esitleti juba 2012. aastal ning nüüd on lõpuks olemas uus mudel. Uue kaamera ootuses pildistajad ootasid uuelt mudelilt 1-tollist sensorit. Seda ei tulnud. Tuli hoopis sellest kaks korda suurem micro four thirds sensor, mille Panasonic on mingit moodi kompaktsesse keresse mahutanud. Eelmise mudeli sensorist on uus viis korda suurem. Kõik pole küll nii roosiline – kaamera ei kasuta korraga tervet sensori pinda, vaid lubab valida kuvasuhet, mis samas pakub suuremat loomingulist vabadust külgede suhtega mängimiseks juba kaameras.

Teine muljetavaldav ning tähtis aspekt kaameral on tema objektiiv. Fookuskaugus on 24-75mm ja ava on f1.7-2.8. Koos suure sensoriga lubab see väga palju ruumi katsetamiseks ning vähest teravussügavust. Lisaks sellele lubab vähese valgusega oludes paremat kvaliteeti. Selle aitamiseks on ISO tundlikkust võimalik määrata 200 – 25600.

Kaameral on integreeritud pildiotsija, mille resolutsioon on 1024×768 pikslit. Pildiotsija küll tõrjus välja integreeritud välgu, kuid jäeti välguking välise välgu jaoks. Ava, säri ja muude parameetrite kontrollimiseks on ketas kaamera peal ning objektiivi ümber. Ekraan on 3-tolline  921 000 piksliga LCD. Kiire on ka sarivõte – 11 kaadrit sekundis. Video poolelt võimaldab kaamera filmida 4K videot.

Allikas: dpreview.com

lx100_2 lx100_3 lx100_4 lx100_5

 

Panasonicu GM-seeria teine kaamera – Lumix GM5

$
0
0

gm5

 

Panasonic tutvustas oma väikese GM-seeria teist kaamerat – Lumix GM5. Suurepärane kaamera neile, kes soovivad vahetatavate objektiividega ja hea pildikvaliteediga kaamerat samas järele andmata kompaktsuses. Panasonic on sellesse magneesiumsulamist kaamerasse mahutanud 16 megapikslise sensori, mis võimaldab tundlikkust kuni 25600. Ettevõtte sõnul on kaamera pigem lisaks varasemalt mudelile GM-1, mitte asendus ja sellega tuuakse mõningad omadused lipulaevalt GH4 tavakasutajate kaameratesse.

GM5 puhul on rõhutud ka disainile ning kasutusmugavusele. Sünteetilise nahaga kaetud kerel on nuppude asukohta muudetud võrreldes varasemaga, et olulisele funktsioonidele lihtsamalt ligi pääseda. Teine oluline lisa on elektrooniline pildiotsija 1166 piksliga ja kaamera peal on olemas välguking lisavälgu jaoks.

Video poolelt teeb kaamera loomulikult FullHD videot, millel on olemas subjekti jälgiv autofookus. Uus funktsioon on “Snap Movie Mode”, mis laseb teha lühikesi videoklippe (2/4/6/8 sek) tegemaks “liikuvaid fotosid”. Neid saab kohe ka lihtsalt jagada Wifi kaudu maailmaga Panasonic Image App rakendust kasutades, millega saab lisada efekte ning muusikat.

Euroopas paisatakse müüki erinevaid komplekte kuid hinda pole veel avalikustatud. Lettidele on kaamerat oodata novembris.

Allikas: dpreview.com

gm5_1 gm5_2 gm5_3 gm5_4 gm5_5


Manfrotto hakkas fotofiltreid tootma

$
0
0

manfrotto-filtrid

Manfrotto, kes on tuntud statiivide, kottide ning muu fototehnika lisavarustuse poolest, lisas oma tootevalikkuse nüüd ka fotofiltrid. Filtrid on jagatud kolme kollektsiooni: Essential, Advanced ja Professional. Nii algajad, harrastajad ja professionaalid leiavad filtri vastavalt oma vajadustele ja hinnaklassile. Filtrid on pikalt välja töötatud, et sisepeegeldusi võimalikult palju vähendada. Samas peab valguskadu olema võimalikult väike ning uus kaitsefilter laseb läbi koguni 99,3% valgusest.

sizes

Filtreid on kolme tüüpi:

  • Protector filter kaitsmaks objektiivi esiläätse tolmu ja kriimustuste eest ning lisaks on filtril ka vett ning õli tõrjuv vääristus.
  • UV-filter blokeerimaks UV-kiiri ja seeläbi pildi teravamaks tegemine. Kaitsva funktsiooniga.
  • Ringpolarisatsioonifilter tõstmaks pildi kontrasti ning värviküllastust ja peegelduste eemaldamiseks.

Kõik filtrid tulevad karbis, millega on mugav filtreid transportida ja kaitsta ajal kui filter pole kasutuses.

t800x400_case

Manfrotto filtrid on hetkel ametlikult välja kuulutatud USA-s. Euroopas firma vastavaid pressiteateid välja saatnud ei ole ja seetõttu pole ka teada millal või kas need filtrid siin üldse müügile tulevad. Kuna aga Manfrotto Itaalia veebilehel on filtrite sektsioon täiesti olemas, siis on lootust manfrotto filtreid kunagi ka Photopointi poodide lettidel näha.

Manfrotto filtrite erileht Manfrotto USA veebilehel

 

03-uv-filter

01-kaitsefilter

02-polarizer

Sony avalikustas kolm uut A-bajonetiga objektiivi

$
0
0

lens-angledSony A7 II uudise varjus on Sony avalikustanud uue A-bajonetiga objektiivi 70-300mm F4.5 – F5.6 G SSMII. Objektiiv on suunatud pigem neile, kes pildistavad väljas sporti või loodust kuna objektiivil on nüüd võrreldes eelmise põlvkonnaga kuni 4x efektiivsem fookuse jälgimise süsteem. Lisaks on uuendustest ka Nano AR vääristus parandamaks pildikvaliteeti, sisepeegeldusi ning lisaks on tolmu- ning niiskusekindel.

Lisaks teatas Sony, et arendamisel on veel kaks objektiivi sama bajonetiga. Vario-Sonnar T* 24-70mm F2.8 ZA SSM II ja Vario-Sonnar T* 16-35mm F2.8 ZA SSM II peaksid valmima kevadel. Ka nende objektiivide uuendused seisnevad jälgiva fookuse süsteemi parendamises, sisepeegelduse vähendamises ja tolmu- ning niiskusekindluses.

Kuna viimasel ajal on Sony kõvasti rõhku pööranud oma hübriidkaameratele, on hakanud Sony peegelkaamerate kasutajad tundma end veidi kõrvalejäetuna. Nende kolme uue objektiiviga üritab Sony näidata, et a-bajoneti kasutajaid pole unustatud ning tootearendus käib edasi.   

Allikas: dpreview.com

Sony peegelkaamerad Photopointis

 

Asus ZenFone Zoom on maailma kõige õhem 3x suumiga nutitelefon

$
0
0

ASUS-ZenFone-Zoom

 

Asus on välja tulnud nutitelefoniga, millel on erakordne 3x suum ning mingeid järeleandmisi pole tehtud kere disainis – selle paksus on vaid 11,95mm. Ühesõnaga, on Asus ZenFone Zoom (hetkel) maailma kõige õhem telefon, millel on 3x suumiga kaamera.

Tootja ütles, et mahutada nii õhukesse korpusesse 10-elemendiga objektiiv, ei olnud kerge. Sellel on f/2.7-4.8 ava ning see asub 13MP sensori ees. Kaamerale on lisatud laseriga autofookus, mis peaks olema eriti kiire, ning pildistabilisaator, mis tagab piltide teravuse. Pildistamisel on võimalik kasutada ka manuaalset režiimi.

Nutitelefon on saadaval kahes värvitoonis – valges  ja mustas, ning peaks müügile ilmuma 2015. aasta teisel veerandil. Telefoni maksumuseks arvatakse olevat umbes 350€.

 

Tehnilised andmed:

Operatsioonisüsteem
ASUS ZenUI koos Android 5.0 Lollipop
Ekraan
5.5″ ekraan, 1920 x 1080 (Full HD), 403ppi, IPS, Corning® Gorilla® Glass 3
Eesmine kaamera
5MP, f/2.0
Tagumine kaamera
13MP, ava f/2.7- to 4.8, 10-elemndiga objektiiv koos 3X optilise suumiga, optiline pildistabilisaator (OIS), laseriga autofookus
Võrk
4G LTE
Aku
3000 mAh
Juhtmevabad ühendused
802.11ac, Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.0
Pesad
3.5mm audio jack , micro USB (support OTG), dual micro SIM
Mõõdud
158.9 x 78.84 x 11.95 mm
Kaal
185g

 

Allikas

Canonilt kolm uut NFC-ühendusega supersuumi: PowerShot SX530 HS, SX710 HS ja SX610 HS

$
0
0

canon-powershot-2015

Canon U.S.A teatas, et veebruaris on müügile tulemas kolm uut keskmisest võimsama suumiga kompaktkaamerat. Nendeks on PowerShot SX530 HS, PowerShot SX710 HS ja PowerShot SX610 HS, mis pakuvad kasutajale kõrgkvaliteetseid pilte, kiiret autofookust ning fotode ja videote jagamist juhtmevabalt NFC abil ja WiFi kaudu.

PowerShot-SX530-HS

Kolmest uuest kaamerast kõige suurema suumi ulatusega oma Canon Powershot SX530 HS, mis on PowerShot SX520 HS järeltulija. Kaameral on 50x suum (24-1200mm) koos pildistabilisaatoriga, mis võimaldab teha teravaid pilte kaugel asuvatest objektidest. Tänu WiFi ning NFC toele saab kasutaja pildid kiirelt telefoni või muusse nutiseadmesse, et neid ka teistega jagada. Seadmel on tundlik 16MP CMOS sensor ning Canoni DIGIC 4+ pildiprotsessor. Kiire autofookus ning vaid video tegemiseks mõeldud nupp võimaldab hõlpsalt kaadrisse püüda ka ootamatud olukorrad. 

Canon Powershot SX530 HS paisatakse müüki eeldatavalt veebruaris ja selle soovituslikuks jaehinnaks Euroopas on Canon määranud 399,99€

 

PowerShot-SX710-HS

Canonil ilmus aasta tagasi Canon PowerShot SX700 HS, mis oli populaarne ning nüüdseks läbi müüdud. Sel aastal tuleb selle kaamerale järglane Canon PowerShot SX710 HS, millel on samuti 30x suum (25-750mm), kuid 16,1MP asemel hoopis 20,3MP pildisensor. Tänu Canoni DIGIC 6 pildiprotsessorile on võimalik pildistada ka hämarates oludes ning pildistabilisaator tagab teravad pildid ning video. Videode tegemine on viidud kuni 60 kaadrini sekundis Full HD 1080p režiimis. Seda kaamerat tuleb lettidele vaid musta värvi.

Canon Powershot SX710 HS ilmub eeldatavalt veebruaris ja selle soovituslikuks jaehinnaks Euroopas on Canon määranud 399,99€.

 

PowerShot-SX610-HS

Neist kolmest kõige väiksema kerega on Canon PowerShot SX610 HS, millel on siiski erakordne 18x suum (25-450mm). Kaameral on 20,2MP CMOS sensor avaga F3.8-6.9 ning Canoni DIGIC 4+ protsessor. 1080p 30 kaadrit sekundis tehtavaid videoid saab vaadata  3″ LCD ekraanil. Kaamerat on võimalik soetada nii mustas, punases kui valges värvitoonis.

Canon Powershot SX610 HS ilmub müügile eeldatavalt samuti veebruaris ja selle soovituslikuks jaehinnaks Euroopas on Canon määranud 269,99€

Allikas

Fujifilm toob välja ahvatleva ilmastikukindla 16-55mm f/2.8 normaalsuumi

$
0
0

Fujifilm XF 16-55mm F2.8 R LM WR

Fujifilm avaldas äsja enda uhiuue XF-16-55 F2.8 R LM WR objektiivi, millest nad juba möödunud aastal enda objektiivide arenguplaanis aimu andsid. Põhjust rõõmustada paistab küllaga – objektiiv omab kolme asfäärilist ja kolme ED elementi ning muidugi-mõista Nano-GI (Gradient Index) vääristust, mis peaks vähendama eriti just vastu valgust tekkida võivaid objektiivisiseseid peegeldusi ja valgushelke.

Sellise vahemikuga objektiiv on Fujifilmile midagi täiesti uut, sest kunagi varem pole Fuji-meestel/naistel olnud F2.8 püsiavaga kesksuumi. Uus suure avaga objektiiv peaks rõõmustama ka neid, kes töötavad sellega ka vihma käes, sest 14 tihendit muudavad selle täiesti ilmastikukindlaks.

Võttes aga arvesse äralõikefaktorit on tegemist imelise normaalsuumiga, mis sobib nii portreetööks kui ka maastikuvõtete pildistamiseks. Ostu muudab veel ahvatlevamaks asjaolu, et objektiivi diafragma on varustatud 9 labaga – see muudab Fujifilmi sõnul bokeh kaunilt ümaraks ning rahulikuks.

Fujifilm lubab toru teha kättesaadavaks maailmale juba selle aasta veebruaris ning hinnanumbrit 4-kohaliste alguses. Kui värske FUJINON XF 16-55mmF2.8 R LM WR saaks rääkida enda eest, loetleks ta kindlasti üles, et ta ühildub kõikide Fuijifilmi hübriidkaameratega ning ei jätaks mainimata enda ülikiiret autofookust. Nimelt lubab Fujifilm, et pilt saab fookusesse 0,06 sekundiga. Ja hiirvaikselt.

Kui tahta tabeleid uurida, siis tegime ühe sellise tõelisele entusiastile ka.

Fookuskaugus 16–55 mm
Stabilisaator Ei
Bajonett Fujifilm X
Suurim ava f/2.8
Väiksem ava f/22.0
Avarõngas Jah
Diafragma labade arv 9
Optiline konstruktsioon 17 elementi 12 grupis
Lähim teravustamiskaugus 0.30 m (11.81″)
Maksimaalne suurendus 0.16×
Autofookus Yes
Kaal 655 g (1.44 lb)
Diameeter 83 mm (3.27″)
Pikkus 106 mm (4.17″)
Tihendatus Jah
Suumi meetod Pöörlev (pikenev)
Filtrikeere 77 mm

Canon EF 11-24mm f/4L USM – suurepärane uudis maastikupildistajatele

$
0
0

EF 11-24mm f4L USM Side without cap

Suurepärased uudised kõigile maastikupildistajatele ning muidu lainurga fännidele Canoni leerist. Canon avalikustas uue ülilainurk objektiivi oma EF-seeriasse: EF 11-24mm f/4L USM. Objektiiv on maailma laiema nurgaga sirgejooneline täiskaader peegelkaamera objektiiv. Minimaalne fokusseerimiskaugus on 24mm ja see kõik teeb objektiivi suurepäraseks tööriistaks nii arhitektuuri pildistamiseks, laiade vaadete kätte saamiseks kui ka grupifotodeks. Ka video tegemisel on moonutusteta objektiiv väga tähtis.

Mitte suure üllatusena tuli objektiiv samal ajal välja kui Canon avalikustas oma uued täiskaader peegelkaamerad EOS 5DS ja EOS 5DS R, kuna objektiiv töötab kõige paremini just täiskaader sensoriga.

Objektiivi läätsedel on erinevad vääristused vähendamaks valguse lekkeid ning halosid. Lisaks on fokusseerimissüsteem objektiivi sisene, seega füüsiline suurus suumides ei muutu.

Objektiiv saabub müügile juba käesoleva veebruari lõpus.

Allikas: dpreview.com

Tootefotod:

EF 11-24mm f4L USM Slant with cap EF 11-24mm f4L USM Side with cap

Nikon D810a – astrofotograafide märg unistus

$
0
0

0639508320Nikon avalikustas uue peegelkaamera D810a, esimene täiskaader kaamera, mis suunatud just astrofotograafidele. Sisuliselt on tegu D810 kaameraga, millel on töödeldud infrapunafilter kindlustamaks, et sensorile jõuaks nebula valgus ning teiste funktsioonide seas on muutusi parendamaks pildikvaliteeti pika säriaja ajal.

Enamus kaamerate infrapunafiltrid on pigem üldised ning blokeerivad mingil määral punast valgust kui ka infrapuna. D810a filter aga on väga palju spetsiifilisem ja täpsem tehes kaamera neli korda tundlikumaks pika lainepikkusega punasele valgusele kui tavaline peegelkaamera. See aitab paremini pildile saada teatuid lainepikkusi, mida kiirgavad kuumad vesinikupilved, mis tekivad nebulas. Muudatused ei mõjuta pilti väga kui pildistada päikesevalgust või valgust, mis peegeldub kuult ning pigem võib anda punaka tooni tavafotodele.

Kaamera täiskaadersensor lubab paremat tundlikkust kui varasemad astrofotograafia jaoks mõeldud kaamerad, mis on väiksema sensoriga.

Lisafunktsioonid sisaldavad Long Exposure M režiimi, mis pakub valitud säriaegasid neljast 900-sekundini enne kui tuleb valida bulb-režiim. Lisaks on särituse eelvaate võimalus ka blub-reziimis, mis aitab pimedas fokusseerida ning kadreerida ja müravähendus.

D810a tuleb müügile mai 2015 lõpus.

Tehnilised andmed:

Kere: magneesiumisulam
Resolutsioon: 7360 x 4912
Piksleid: 36 megapikslit
Sensor: täiskaader 35,9 x 24mm CMOS
Ekraan: 3,2″ TFT-LCD
Sarivõte: 5 kaadrit sekundis
Video: FullHD 1920 x 1080 (60p, 50p, 30p, 25p, 24p), 1280 x 720 (60p, 50p)
Mälukaart: SDXC, CF
USB: 3.0
Aku kestvus: 1200 CIPA

Allikas: dpreview.com, nikonrumors.com

Tootefotod:

8577294833 9843666455 4140158097 7816799211


Uued videokaamerad Canon Legria HF R606, R66 ja R67 on jõudnud Photopointi

$
0
0

Photopointi lettidele ja veebipoodi on jõudnud 3 uut Canon Legria seeria videokaamerat.

Canon Legria HF R606 on saadaval nii musta kui valge versioonina

canon-legria-hf-r606-must (1) canon-legria-hf-r606-valge (1)

Legria HF R66 ja Legria HF R67 on hetkel saadaval ühes värvitoonis -mustana.

canon-legria-hf-r66-must

Põhiomaduste poolest on need mudelid küllalt analoogsed. Videot salvestavad kuni FullHD resolutsiooniga (1920 × 1080 pikslit), 50 kaadrit sekundis ning stereoheliga. 32-kordse optilise suumiga objektiiv on varustatud intelligentse Canon IS pildistabilisaatoriga ning 2,07 megapiksliga CMOS pildisenor võimaldab ka fotoülesvõtteid. Lisaks abistab kadreerimisel 3-tolline puutetundlik ekraan ja mahukas liitiumaku pakub filmimisrõõmu veidi rohkem kui kaheks tunniks. Et hõlpsalt värskeid videošedöövreid suurelt ekraanilt nautida on kaameratel ka miniHDMI ja AV-väljund teleri või isegi projektoriga ühendamiseks. Lapserežiim võimaldab registreerida kuni kolm last, et nende kasvamist ja edusamme veel täpsemalt dokumenteerida.

HF R66 ja R67 erinevad oma pisut lihtsamast vellest mõnede lisaomaduste poolest. Näiteks on need varustatud lähiväljaside ja Wi-Fi ühendusega, tänu millele saab nende juhtimispuldina kasutada nutitelefoni ning kiirelt videosid jagada. Lisaks toimib ühendatud nutiseade kaamera jaoks n-ö välise GPS moodulina. Boonusena on HF R66-le ja R67-le sisse ehitatud 8 GB jagu salvestusmälu, mis tähendab, et vähemalt esimeste videokatsetuste jaoks pole vaja eraldi mälukaarti. Lisatarvikuna on neile kahele mudelile võimalik hankida adapter UA-100, millega saab välise USB mäluseadme (kõvaketta või mälupulga) varundamiseks otse kaameraga ühendada.

Valikust mitmekülgseimaks kaameramudeliks on HF R67, mille komplektist leiame ka lainurkkonverteri. See muudab kaamera vaatenurga avaramaks ja nii mahub korraga pildile veelgi rohkem sõpru.

 

Panasonicult kaks uut objektiivi: 30mm F2.8 macro ja 42,5mm F1.7

$
0
0

panasonic-objektiivid

Panasonic avalikustas kaks uut Micro Four Thirds objektiivi – 30mm F2.8 macro ja 42.5mm F1.7 portreeobjektiiv. Nende objektiividega täiustatakse veelgi maailma suurimat Micro Four Thirds objektiivide valikut. Varem oli neilt tulnud vihjeid 30mm macro kohta ning nagu lubatud, on objektiivil Mega O.I.S. optiline stabilisaator ning 240fps autofookus. Objektiivil on 1x suurendus ning lähim teravustamiskaugus on 0,105 meetrit, mis teeb selle suurepäraseks valikuks just makrofotograafidele. Bajonett on tehtud metallist, et igapäevases kasutuses olev objektiiv oleks vastupidavam ning mitme vääristusega läätsed aitavad vähendada objektiivisiseseid peegeldusi. Objektiiv tuleb müügile ühes värvis, milleks on must.

42.5mm F1.7, mille 35mm ekvivalent on 85mm, on suunatud pigem portreede pildistajatele. Ava 1.7 ning teravustamiskaugus 0,31m annavad tulemuseks ilusa bokeh-efekti nii portreedele kui ka lähivõtetel. Objektiivi Power O.I.S. stabiliseerimissüsteem ei luba kompenseerida ainult kiireid ning väikeseid liigutusi kuid ka pikemaid ning aeglasemaid värinaid. Värvivalikus on nii must kui hõbedane.

Mõlemad objektiivid tulevad müügile mais.

Allikas: Panasonicu pressiteade

 

Uus Speedlink NX mängupult ilmub neljas versioonis

$
0
0

speedlink nx

Märtsi lõpus tutvustas Saksa päritolu arvutitarvikute tootja Speedlink taas täiesti uut omatoodangut  – uhiuut Strike NX mängupulti, mis peaks välja vahetama nende ülipopulaarse Strike FX mudeli.  Tootja sõnul on erilist tähelepanu pööratud puldi ergonoomilisusele, et seda oleks võimalikult mugav käes hoida ning kõik nupud ja klahvid oleksid hõlpsalt kättesaadavad.

Strike NX rõõmustab esialgu vaid PC ja Playstation 3 omanikke (sorry, Xbox) ning mõlema platvormi jaoks on saadaval nii USB ühendusega kui ka juhtmevaba versioon. PC variandil võib käsitsi valida sobivaks väljundrežiimiks kas Xinput’i või DirectInput’i, mis võimaldab pulti edukalt kasutada ka oma vanemate lemmikmängudega.

Mänguelamust aitab elavdada mängupultidesse sisseehitatud vibrarežiim.

Lisaks korralikule koostekvaliteedile rõõmustab ostjaid kindlasti ka mängurisõbralik müügihind. Kui juhtmega versioon maksab 19.99, siis juhtmevaba eest tuleb välja käia vaid 10 eurot rohkem – 29.99 eurot. Müügile peaks Speedlink NX versioonid ilmuma aprillikuus.

Allikas: Speedlink

 

Lensbaby uus portreeobjektiiv Velvet 56

$
0
0

velvet56_lensbaby

Lensbaby tutvustas uut objektiivi nimega Velvet 56. See on 56mm fookuskaugusega portreeobjektiiv. Ettevõtte sõnul on objektiivi joonis pehme ning jätab pildile sametise ning filmiliku mulje, millest tuleneb ka objektiivi nimi. Pehmet joonist aitab saavutada maksimaalne ava f1.6, maksimaalne suurendus 1:2 ja minimaalne teravustamiskaugus 12,7 sentimeetrit.

Vaid manuaalset fokusseerimist võimaldav objektiiv on metallist korpusega. Eesmärgiks on luua mulje vanakooli klassikalisest portreeobjektiivist, mis on tugeva ehitusega.

Tutvustav video:

 

Objektiiv on saadaval Canon EF, Nikon F, Sony A ja Pentax K bajonetiga. Micro Four Thirds bajonetiga on saadaval mais.

 

Kuidas objektiivi kasutada:

 

Allikas: Lensbaby pressiteade

Kasulikud vidinad 125. Omega neljapesaline USB-laadija

$
0
0

IMG_1433-avapilt

Kahjuks ei saa nutiajastu saavutuste hulka lugeda igavesti kestva aku leiutamist, mistõttu peame endiselt aeg-ajalt käe laadija järele sirutama. Kuid mida teha olukorras, kus laadimist vajavad korraga nii nutitelefon, tahvelarvuti kui ka kaamera? Või kui õnnetul kombel hakkavad terve pere nutiseadmed üheaegselt laadimise järele nõudma, kuid pistikupesasid on seinas vähem, kui laadimist ootavaid seadmeid? Omega teab – ei ole tarvidust vaielda selle üle, kes oma nuhvlit esmajärjekorras laadida saab, kui stepslisse torgata Omega 4×USB laadija, mille laadimisadapter võimaldab üheaegselt üles reastada neli seadet.

IMG_1427

Pakendist leiab lisaks laadimisadapterile ja -pistikule ka microUSB kaabli, nii et kui kaableid napib, siis on kohe üks käepärast. Juhul, kui tekib soov reisida Euroopast väljapoole, kus meile tavaline pistik ei funktsioneeri, leiab veebipoest antud laadija sõsara Omega USB laadija 4xUSB US/EU/UK + kaabel, milles leiduvad nii EU, UK kui USA otsikud. Laadija kasutamine on lihtsamast lihtsam – ühenda pistik adapteriga, suska kaablid ühest otsast laadijasse ja teisest seadmetesse ning pistik pessa. Laadija ühildub kõigi seadmetega, mis on USB laetavad. Võid kõrvuti laadima asetada nutitelefoni, tahvelarvuti, peegelkaamera, mp3-mängija, GPS seadme.. nimekiri võiks jätkuda.

IMG_1430

Laadija sisendvool on 100-240 V. Iga pesa on võimsusega 2,4 A, seejuures jääb laadija maksimaalne koguvõimsus 4 A piiresse. See on piisav tahvelarvuti kiireks täis laadimiseks, rääkimata nutitelefonist. Kõik ühendatud seadmed saavad optimaalse ajaga täis laetud. Lühisehirmu tunda ei maksa – laadija on varustatud nii ala- kui ülepinge kaitsega.

IMG_1432 IMG_1433

IMG_1436

 

Milliste seadmete laadimiseks Sinul seda laadijat vaja läheks? Esmaspäeval, 27.04 loosime kõikide kommenteerijate vahel välja sellesama Omega 4×USB laadija. Teadagi on ootaja aeg pikk, seega kelle nutiseadmed on parasjagu neid hüljanud, aga esmaspäev on liialt kauge aeg oodata, siis sellesama laadija leiab meie veebipoest.

NB! Loosimine on lõppenud!

Viewing all 1036 articles
Browse latest View live